Henners Vineyards
England/East Sussex
Henners Vineyards ligger bare 4 km fra havet i Herstmonceux, East Sussex sør i England. De 4 hektar med vinmarker er fra 2007 og det er Formula One ingeniøren Lawrence Warr som står bak.
Boutinot har hele tiden vært den eneste distributør av Henners viner, så når muligheten bød seg ti år senere så kjøpe Boutinot Henners Vineyards.
Vinmarkene dyrkes med tradisjonelle champagnevarianter som Chardonnay, Pinot Noir og Pinot Meunier. Vinrankene trives i et mikroklima påvirket av nærheten til havet, lavtliggende områder (kun 24 moh) og solrike sørvendte bakker.
Alle Henners viner er laget for hånd fra start til slutt. De ulike druetypene vinifiseres hver for seg som gir et bredt spekter av vin til en ferdig blend, lagres på berme for kompleksitet og holder alle flasker tilbake i minst 4 år før de slippes på markedet slik at de utvikler seg til rike viner med dybde.